Siłowniki pneumatyczne Metal Work

Dostępny jest katalog producenta: przejdź do katalogu

Do wytworzenia energii zasilającej układ można posłużyć się różnego rodzaju napędami. Prezentowane w ofercie naszego sklepu siłowniki pneumatyczne Metal Work wykorzystują do tego celu siłę sprężonego powietrza. Z tego typu urządzeniami najczęściej zetknąć można się na halach przemysłowych w firmach produkcyjnych, jednak są one również częścią mechanizmów drzwi samochodowych, urządzeń wykorzystywanych w służbach ratowniczych, a także automatycznych bramach wjazdowych oraz platformach rozładunkowych wykorzystywanych w branży logistycznej. Do Państwa dyspozycji oddajemy wyprodukowane przez Metal Work siłowniki pneumatyczne zarówno jednostronnego jak i dwustronnego działania, dzięki czemu z powodzeniem będzie można dopasować napęd do konkretnego zastosowania.

Do zalet tego typu urządzeń z pewnością zaliczyć można prostą budowę oraz wygodna obsługę. Warto podkreślić również ich ekologiczny charakter. Dzięki dużej wytrzymałości siłowniki pneumatyczne są w stanie pracować w warunkach, w których inne napędy nie byłyby sobie w stanie poradzić, na przykład skrajnych temperaturach.

MINI-SIŁOWNIKI SERII ISO 6432 STD Ø 8-25 MM

W nowym wykonaniu siłowników ISO 6432 zastosowano tuleję ze stali nierdzewnej, którą połączono z pokrywami poprzez zaprasowanie. Redukcja wymiarów zewnętrznych pokryw niektórych średnic umożliwia montaż siłowników w ograniczonych przestrzeniach. Nowa generacja siłowników ISO 6432 może współpracować z różnymi wersjami czujników położenia tłoka.

Dostępne wersje oraz akcesoria:
• z wkładką magnetyczną;
• jedno lub dwustronnego działania;
• z jednostronnym lub przechodzącym tłoczyskiem;
• z pneumatyczną amortyzacją nastawną (O16-20-25);
• z uszczelnieniami z NBR, Poliuretanu, FKM/FPM (dla wysokich temperatur) oraz do niskich temperatur;
• wykonania specjalne na życzenie;
• osprzęt montażowy, jednostki pr owadzące oraz zaciskowe.

MINI SIŁOWNIKI ISO 6432 SERII TP

Mini siłowniki serii TP wykonane zgodnie z normą ISO 6432 mają pokrywy wykonane z tworzywa sztucznego o wysokiej wytrzymałości, natomiast tuleje są wykonane z aluminium anodowanego.

Dostępne wersje:
• z magnesem lub bez magnesu
• dwustronnego działania - z jednostronnym lub z przechodzącym tłoczyskiem
• z uszczelnieniami z POLIURETANU
• z szeroką gamą akcesoriów i osprzętu montażowego.

AKCESORIA DLA MINISIŁOWNIKÓW ISO6432

SIŁOWNIKI ISO 15552

Siłowniki ISO 15552 (wcześniejsze ISO 6431) dostępne są w różnych wersjach oraz z pełną gamą akcesoriów:
• z magnesem lub bez magnesu,
• jedno lub dwustronnego działania,
• z jednostronnym lub przechodzącym tłoczyskiem,
• uszczelnienia: NBR, POLIURETAN lub FKM/FPM (dla wysokich temperatur),
• urządzenia dodatkowe: jednostki prowadzące oraz jednostki zaciskowe,
• kompletna oferta osprzętu montażowego.

Siłowniki dostępne są w trzech wariantach tulei cylindra, a w konsekwencji różnią się czujnikami oraz akcesoriami montażowymi. Nazwane są STD, typ A, seria 3.

SIŁOWNIKI ISO 15552 SERII STD

Gładki profil siłowników ISO 15552 STD oznacza mniejsza ilość miejsc do gromadzenia zanieczyszeń oraz umożliwia ich łatwiejsze czyszczenie. Z uwagi na brak podłużnych rowków w profilu wymagane jest stosowanie uchwytów do montażu czujników położenia tłoka.

SIŁOWNIKI ISO 15552 TYP A

Profil siłowników ISO 15552 typu A zawiera na trzech ściankach podłużne rowki umożliwiające bezpośredni montaż oraz ochronę czujników położenia tloka. Te same rowki służą do bezpośredniego montażu zaworów oraz innych mechanicznych części.

SIŁOWNIKI ISO 15552 - SERIA 3

Seria 3 siłowników ISO 15552 posiada specjalną tuleję o zredukowanej do minimum wadze. Dwa rowki do montażu czujników na wspólnej płaszczyźnie z portami zasilającymi. Pozostałe ścianki są gładkie i łatwe w czyszczeniu.

SIŁOWNIKI ISO 15552 LOW FRICTIONS

Siłowników z obniżonym współczynnikiem tarcia używa się zazwyczaj jako siłowników napinających, jednostronnego działania bez sprężyny powrotnej.

Dostępne wersje:
1) Typ A - zapewnia najmniejszy współczynnik tarcia.
2) Typ B - powinien być użyty gdy siłownik podczas normalnej eksploatacji nie używa amortyzacji nastawnej.

Amortyzacja używana jest tylko w przypadkach awaryjnych, jako amortyzator podczas uszkodzenia maszyny.

3) Typ C - różni się od typu A tym, że siłownik wyposażony jest w uszczelnienie tłoczyska, które ochrania go podczas pracy w zanieczyszczonym środowisku.
4) Typ D - różni się od typu B tym, że siłownik wyposażony jest w uszczelnienie tłoczyska, które ochrania go podczas pracy w zanieczyszczonym środowisku.
5) Typ E - powinien być użyty gdy komora przednia jest roboczą.
6) Typ F - patrz punkt 2.

UWAGI: SIŁOWNIKI Z OBNIŻONYM WSPÓŁCZYNNIKIEM TARCIA ZAWSZE SĄ SIŁOWNIKAMI JEDNOSTRONNEGO DZIAŁANIA BEZ SPRĘŻYNY POWROTNEJ.

SIŁOWNIKI ISO 15552 ULTRA LOW FRICTIONS

Siłowniki serii „ultra-low friction” charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem tarcia spoczynkowego (minimalne ciśnienie pracy 0,04 bar) w stosunku do wykonań standardowych. Tak niską wartość tarcia uzyskano stosując odmienny system uszczelnień tłoka tzw.”pływający o-ring”. Znajdują zastosowanie w aplikacjach wymagających wysokiej płynności ruchu oraz eliminacji wpływu oporów własnych siłownika na rzeczywistą wartość wytwarzanej siły np. jako siłowniki napinające lub oscylatory.

Wymiary gabarytowe wykonano zgodnie z standardem ISO 15552 co umożliwia stosowanie standardowego osprzętu montażowego. Konstrukcja umożliwia zasilania sprężonym powietrzem obu komór roboczych (standardowo stosowane jako jednostronnego działania z powrotem wymuszonym obciążeniem zewnętrznym). Tłok standardowo wyposażony w wkładkę magnetyczną dla sygnalizacji położenia. Z uwagi na konieczność utrzymania współczynnika tarcia wewnętrznego na możliwie niskim poziomie niedostępne są wersje z amortyzacją pneumatyczną oraz przechodzącym tłoczyskiem.

Wykonanie w profilu serii 3.
Niedostępna wersja z przechodzącym tłoczyskiem.
Bez nastawnej amortyzacji pneumatycznej.
Uszczelnienia NBR.
Dostępna pełna gama akcesoriów.

SIŁOWNIKI ISO 15552 Z USZCZELNIENIEM TŁOCZYSKA COMBI

Siłowniki ISO 15552 z uszczelnieniem typu „COMBI” są przeznaczone do zastosowań, w których toczysko siłownika jest narażone na osiadanie i przyleganie do jego powierzchni różnych zanieczyszczeń stałych.
Uszczelnienia tłoczyska standardowych siłowników są wykonane w całości z miękkich elastomerów (NBR, POLIURETAN, FKM/FPM), których podstawowym zadaniem jest zapewnienie szczelności pneumatycznej.

Uszczelnienie typu „COMBI” wykonane jest z dwóch różnych materiałów:
• część uszczelniająca, zabudowana wewnątrz pokrywy siłownika, wykonana ze specjalnego gatunku NBR o twardości 80 Shore’a, która zapewnia odpowiednią szczelność pneumatyczną siłownika;
• część zgarniająca, zabudowana od zewnętrznej strony pokrywy siłownika, wykonana z tworzywa sztucznego o wysokiej odporności na ścieranie.

Siłowniki z uszczelnieniem typu „COMBI” dostępne są dla wszystkich wersji siłowników ISO 15552 z oferty Metal Work Pneumatic.

SIŁOWNIKI ISO 15552 - WYMIARY

SIŁOWNIKI ISO 15552 - TWO FLAT

Siłownik przeznaczony do zastosowań wymagających utrzymania tłoczyska i umocowanych do niego elementów pod stałym kątem oraz do przenoszenia określonych momentów obrotowych. Tuleja siłownika posiada rowki montażowe do bezpośredniego montażu czujników magnetycznych. Zabezpieczenie przed obrotem uzyskano dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu poprzecznego przekroju tłoczyska oraz współpracującego z nim łożyska ślizgowego w pokrywie przedniej siłownika.

Tłoczysko wersji TWO-FLAT posiada dwie symetrycznie rozmieszczone powierzchnie pionowe i prowadzone jest w łożysku ślizgowym pokrywy przedniej o identycznym profilu. Szczelność połączenia zapewnia uszczelnienie poliuretanowe, które jednocześnie zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń. Takie rozwiązanie techniczne cechuje się znacznie wyższą szczelnością oraz niezawodnością od tłoczysk o przekroju kwadratowym lub sześciokątnym.

Siłowniki są zgodne z standardami ISO 15552.

Wersje dostępne:
- z magnesem lub bez magnesu;
- dwustronnego działania;
- dwustronnego działania z przechodzącym tłoczyskiem TWO-FLAT;
- dwustronnego działania z przechodzącym tłoczyskiem, jedno tłoczysko w wersji TWO-FLAT, drugie o przekroju okrągłym.

AKCESORIA I CZĘŚCI ZAMIENNE DLA SIŁOWNIKÓW ISO 15552

SIŁOWNIKI Z PODWÓJNYM TŁOCZYSKIEM SERII TWNC

Siłowniki z zabezpieczeniem przed obrotem z wymiarami osiowymi zgodnymi z ISO 15552.
• Standardowa konfiguracja z magnesem
• Dwustronnego działania z przechodzącym podwójnym i pojedynczym tłoczyskiem
• Uszczelnienia z poliuretanu

SIŁOWNIKI SERII ISO 15552 Ø 160–200 MM

Siłowniki wykonane zgodnie z normą ISO 15552 dostępne są w różnych wersjach:
• z magnesem lub bez magnesu
• dwustronnego działania
• z jednostronnym lub z przechodzącym tłoczyskiem
• z uszczelnieniami z NBR lub FKM/FPM (wysokie temperatury)
• z centralnym kołnierzem wahliwym
• w wykonaniu specjalnym na życzenie klienta

Dla siłowników dostępny jest kompletny program osprzętu montażowego.

SIŁOWNIKI KOMPAKTOWE ISO 21287 SERIA LINER

Siłowniki serii „Liner” dostępne są w następujących wersjach:
• z magnesem lub bez magnesu;
• dwustronnego działania z tłoczyskiem jedno lub dwustronnym;
• dwustronnego działania z dwustronnym tłoczyskiem oraz przelotowym otworem;
• jednostronnego działania, z tłoczyskiem jedno lub dwustronnym, schowanym lub wysuniętym w położeniu spoczynkowym;
• dwustronnego działania z tłoczyskiem zabezpieczonym przed obrotem;
• uszczelnienia z poliuretanu lub FKM/FPM (dla wysokich temperatur);
• wymiary gabarytowe oraz montażowe zgodne z ISO 21287.

Pokrywy siłownika wykonane z wysokowytrzymałego tworzywa sztucznego zapewniają przenoszenie obciążeń zarówno statycznych jak dynamicznych. Zabudowanie pokryw wewnątrz tulei siłownika ułatwia jego zabudowę oraz w połączeniu z właściwościami mechanicznymi zastosowanego profilu znacznie podnosi sztywność konstrukcji. Dodatkowo, kompletna oferta osprzętu montażowego oraz czujników położenia tłoka umożliwiają zastosowanie siłowników serii „LINER” w dowolnej gałęzi przemysłu.

SIŁOWNIKI KOMPAKTOWE SERII CMPC

Siłowniki serii CMPC dostępne są w następujących wersjach:
• z magnesem lub bez magnesu
• jednostronnego działania ze schowanym, wysuniętym lub przechodzącym tłoczyskiem
• dwustronnego działania, z zabezpieczeniem przed obrotem, z przechodzącym tłoczyskiem
• tandem dwu, trzy i cztero stopniowy
• siłownik wielopołożeniowy
Rozstaw otworów montażowych:
- od O 32 do O 100 zgodny z ISO 15552
- od O 20 do O 100 zgodny z NFE 49-004-1 i 2 (UNITOP).
- O 12 oraz O 16 kompatybilne z podobnymi produktami.

Specjalny profil połączony jest z pokrywami zewnętrznymi za pomocą śrub, co zapewnia optymalną sztywność osiową siłownika oraz zwiększa różnorodność sposobów jego montażu.
Rowki profilu umożliwiają zastosowanie czujników magnetycznych bez dodatkowego osprzętu.
Dostepne również w wersji z uszczelnieniami FKM/FPM (do wysokich temperatur) od O 20 do O 100.

SIŁOWNIKI KOMPAKTOWE SERII CMPC WERSJA TWO-FLAT

Siłownik przeznaczony do zastosowań wymagających utrzymania tłoczyska i umocowanych do niego elementów pod stałym kątem oraz do przenoszenia określonych momentów obrotowych. Zabezpieczenie przed obrotem uzyskano dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu poprzecznego przekroju tłoczyska oraz współpracującego z nim łożyska ślizgowego w pokrywie przedniej siłownika.
Tłoczysko wersji TWO-FLAT posiada dwie symetrycznie rozmieszczone powierzchnie pionowe i prowadzone jest w łożysku ślizgowym pokrywy przedniej o identycznym profilu. Szczelność połączenia zapewnia uszczelnienie poliuretanowe, które jednocześnie zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń.

Takie rozwiązanie techniczne cechuje się znacznie wyższą szczelnością oraz niezawodnością od tłoczyska o przekroju kwadratowym lub sześciokątnym.

Siłowniki dostarczane są w następujących wersjach:
• z magnesem lub bez magnesu;
• dwustronnego działania;
• dwustronnego działania z przechodzącym tłoczyskiem TWO-FLAT;
• dwustronnego działania z przechodzącym tłoczyskiem, jedno tłoczysko w wersji TW O-FLAT, drugie o przekroju okrągłym;
• rozstaw otworów montażowych zgodny z ISO 15552 lub z NFE 49-004-1 i 2 (UNITOP);
• korpus siłownika przystosowany do bezpośredniego montażuczujników zbliżeniowych.

SIŁOWNIKI ZATRZYMUJĄCE

Rodzina siłowników przeznaczona do zatrzymywania poruszających się elementów. Dostępne wersje:
• z wkładką lub bez wkładki magnetycznej
• jednostronnego działania z wysuniętym tłoczyskiem
• możliwość pracy jako dwustronnego działania z sprężyną powrotną
• otwory montażowe zgodne z ISO 15552 dla O 32, O 50, O 80 oraz NFE 49 004 1 i 2 (UNITOP).

Możliwość zastosowania czujników zbliżeniowych montowanych bezpośrednio w korpusie siłowników..

AKCESORIA DLA SIŁOWNIKÓW ZATRZYMUJĄCYCH

ludecke
cejn
itv
artec
jorc
metalwork
eaton
airpol

Armet24 sp. z o.o.

  • ul. Żmigrodzka 249B, 51-129 Wrocław woj. dolnośląskie
  • +48 71 352 84 41
  • armet@armet24.pl
Godziny otwarcia:
  • Poniedziałek-Czwartek 8:00-16:00
  • Piątek 8:00-15:00
  • Sobota-Niedziela Zamknięte

Dział Pneumatyka

Dział Hydraulika Siłowa

Dział Serwisu