TECHNIKA PRÓŻNIOWA

Przyssawki

Wysokiej jakości przyssawki firmy VUOTOTECNICA.Przyssawki znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie pojawia się problem podnoszenia, przenoszenia z miejsca na miejsce takich elementów jak płyty, blachy, papier oraz wielu innych przedmiotów często trudnych do uchwycenia.

Chwytaki Próżniowe

Wyrównują różnice poziomów, na przykład w urządzeniach podnoszących z przyssawkami zamontowanymi na sztywnej ramie.Najważniejsze cechy:
- Stosowane w celu skompensowania różnic poziomu;
- Montowane zarówno z przyssawkami płaskimi oraz mieszkowymi o średnicach od 4 do 300 mm.;
- Dostępne z blokadą obrotu, czujnikami magnetycznymi oraz zaworami stożkowymi, których funkcja polega na otwarciu ssania tylko wtedy, gdy przyssawka styka się z powierzchnią podnoszoną;
- Sprężyna na kompensatorze amortyzuje wstrząsy;
- Minimalna waga oraz rozmiar;
- Łatwy i szybki montaż. 

Narzędzia do regulacji i pomiarów próżni

Regulatory próżni stosowane są w celu regulacji i nastawy poziomu próżni. Utrzymują stały i wymagany jej poziom niezależnie od oscylacji poziomu próżni w sieci i wydajności. W naszej ofercie znajdą Państwo regulatory dla wysokiej oraz niskiej próżni. Firma Vuototecnica dostarcza regulatory z ręczną nastawą pokrętłem oraz regulatory z nastawą pneumatyczną, w których w celu nastawy wymaganego poziomu próżni konieczne jest sprężone powietrze do zasilenia siłownika pneumatycznego; im wyższe ciśnienie tym wyższy poziom próżni można uzyskać.
Regulatory z pokrętłem ręcznym:
- Zespoły membranowo-tłokowe;
- Nastawa od 980 do 1 mbar abs.;
- Wydajność od 2 do 160 m3/h;
- Zakres temperatur otoczenia od -10°C do +80°C;
- Montaż dowolny.Regulatory z nastawą pneumatyczną:
- Ciśnienie zasilania od 0 do 7 bar;
- Nastawa od 980 do 1 mbar abs.;
- Wydajność od 2 do 160 m3/h;
- Zakres temperatur otoczenia od -10°C do +80°C;
- Montaż dowolny.

Zawory kulowe

W celu uniknięcia przedostania się zanieczyszczeń do pompy próżniowej koniecznym i niezbędnym warunkiem jest zastosowanie filtra. Daje to gwarancję niezawodnej pracy oraz dłuższej żywotności urządzenia.
W naszej ofercie znajdą Państwo 3 serie filtrów.
Filtry serii FB.
- Obudowa oraz szklanka wykonane z aluminium (oprócz modeli FB 5, FB 10 oraz FB 20, których obudowy są z przezroczystego materiału termoplastycznego);
- Dokładność filtracji od 44 do 100 micronów;
- Dla wydajności 5-300 m3/h.
Filtry serii FC.
Zaprojektowane również do pracy w bardzo zakurzonym środowisku;
- Dokładność filtracji od 5 do 7 micronów (element filtrujący wykonany ze specjalnego papieru pozwala zatrzymać bardzo drobne proszki);
- Dla wydajności 10-680 m3/h.Filtryserii F0 ze wstępną kąpielą olejową.
- Sosowane w celu ochrony pompy przed niewidzialnym kurzem;
- Dla wydajności do 300 m3/h, 

Złącza i przewody próżniowe

Pompy

Firma VUOTOTECNICA jest od wielu lat producentem pomp próżniowych charakteryzujących się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi będącymi efektem nieustannego dążenia do podnoszenia jakości oraz rozwoju produkowanych urządzeń. Bezolejowe rotacyjne pompy próżniowe z serii VTS stanowią najprostsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie w przypadku konieczności instalacji jednostanowiskowego źródła czystej próżni. Ich specjalna konstrukcja o niewielkich wymiarach i masach oraz silny wentylator odśrodkowy czynią pompy z serii VTS wyjątkowo trwałymi i niezawodnymi. Pompy z serii VTS przeznaczone do odpompowania niewielkich systemów zamkniętych o próżni końcowej 80-150 mbar abCharakterystyka
- Wydajność od 2 do 35 m3/h
- Maksymalne ciśnienie absolutne80 d0 150 mbar ab.
- System chłodzenia przy użyciu wentylatora.
- Niewielkie rozmiary i masa, idealne rozwiązanie w przypadku ograniczonej przestrzeni do instalacji pompy.
- Znacząco mniejsze zużycie energii w porównaniu do pomp próżniowych z pierścieniem wodnym o takiej samej wydajności pompowania.
- Bardzo niski poziom hałasu.
- Niezawodne przeniesienie napędu z silnika do pompy.
- Doskonała szczelność dzięki specjalnej konstrukcji.Wyposażenie dodatkowe
- Dodatkowe filtry wlotowe.
- Ssawki i elementy łącznikowe.
- Zawory regulacyjne próżni.
- Próżniomierze.Najczęstsze zastosowania
- Przetwórstwo żywności.
- Drukarnie i przemysł papierniczy.
- Przenoszenie płyt wiórowych i sklejek.
- Zbiorniki gazu.
- Aspiratory medyczne.
- Laboratoria.

Generatory podciśnienia

Generatory próżniowe VUOTOTECNICA to rodzaj wielostopniowego eżektora. Ich konstrukcja pozwala na uzyskanie dużych przepływów powietrza zasysanego w połączeniu z wysokim poziomem podciśnienia, przy jednoczesnym utrzymaniu minimalnego poziomu zużycia energii. W ich skład nie wchodzą żadne ruchome części, które na skutek wibracji ulegałyby zużyciu. Zalety te w istotny sposób wpływają na ich wyjątkową niezawodność i działanie nie zakłócające hałasem środowiska pracy. Parametry eżektorów próżni firmy Vuototecnica: Maksymalne osiągane ciśnienie absolutne100 mbar; wydajność od 2 do 660 m3/h; ciśnienie zasilania 4-6 bar.

Układy próżniowe podtrzymujące wieloprzyssawkowe

System OCTOPUS został zaprojektowany dla potrzeb robotów paletyzujących oraz generalnie dla próżniowych systemów podnoszenia. System pozwala na transport elementów o różnych kształtach i właściwościach. Maksymalna waga, która może zostać podniesiona jest oczywiście proporcjonalna do powierzchni chwytu. System składa się z generatora próżni zasilanego sprężonym powietrzem, który połączony jest ze skrzynką wraz z płytą ssącą. W płycie ssącej znajdują się mikrofiltry, których zadaniem jest ochrona generatora próżni przed zanieczyszczeniem. Na skrzynce znajduje się jedno lub więcej przyłączy, służących do podłączenia zaworu do zwalniania systemu. Płyta ssawna zaprojektowana jest w taki sposób, który pozwala na dopasowanie do każdej podnoszonej powierzchni, niezależnie od tego czy jest ona nieregularna, szorstka czy gładka. Na przykład ten sam system może podnieść karton jak i drewnianą paletę. Najmniejsza płyta ssąca ma wymiary 150 x 200 mm, a największa 800 x 1000 mm.Na zapytanie natomiast możemy dostarczyć płyty ssące w każdym rozmiarze, których nie znajdą Państwo w katalogu.

Zespół przygotowania powietrza

ludecke
cejn
itv
artec
jorc
stampotecnica
metalwork
aventics
eaton
airpol

Armet24 sp. z o.o.

  • ul. Żmigrodzka 249B, 51-129 Wrocław woj. dolnośląskie
  • +48 71 352 84 41
  • armet@armet24.pl
Godziny otwarcia:
  • Poniedziałek-Czwartek 8:00-16:00
  • Piątek 8:00-15:00
  • Sobota-Niedziela Zamknięte

Dział Pneumatyka

Dział Hydraulika Siłowa

Dział Serwisu